Krizový tel.: 724 667 682

Jak mohu pomoci?

Jako nezisková organizace jsme do značné míry závislí na darech od firem i jednotlivců, kterým není lhostejný osud ohrožených dětí. Díky podpoře veřejnosti můžeme ohroženým dětem nacházejícím se obtížné životní situaci již mnoho let poskytovat přechodnou péči rodinného typu, která je založena na principu poskytnutí bezpečí, ochrany, lidské vřelosti a respektu k jedinečnosti každého dítěte.

Pomoci našemu Klokánku můžete několika způsoby:

Získat finanční prostředky je pro nás velmi obtížné a jsme vděční i za sebemenší pomoc. Dary poté využíváme na prázdninové pobyty dětí, volnočasové aktivity, zájmové kroužky, ale i nákup vybavení dětských pokojíčků atd…Rádi Vám na vyžádání vystavíme darovací smlouvu), na základě které si můžete odečíst dar z daňového základu. Od částky 5000,- Kč a výše vystavujeme darovací smlouvu většinou automaticky, máme-li od dárce k dispozici podklady k jejímu vyplnění – jméno, datum narození, adresa, případně adresa, IČ a jednatel firmy.

Transparentní účet se souhlasem Magistrátu hl. m. Prahy

č.ú.: 2301674569/2010

Platba na účet veřejné sbírky pro náš Klokánek bude dárcem zaslána na sbírkový transparentní účet, pro který je typické, že jsou některé údaje o dárci zveřejněny v náhledu transparentního účtu (zejména jméno, příjmení, částka, číslo bankovního účtu, zpráva pro příjemce). V případě, že dárce nesouhlasí se zveřejněním těchto údajů, je možno dar poskytnout i jiným způsobem tj. úhrada na účet veřejné sbírky FOD 3055103/0300 a uvedením specifického symbolu 580 nebo poznámky Chabařovická – dar bude předán Klokánku v Praze 8, Chabařovická.

Provozní účet Klokánku Chabařovická

217192621/0300  ČSOB

Provozní účet slouží pro úhradu stravného, kroužků, narozeninovýh dárků, nákupu potravin a potřeb pro děti.

Hmotný dar

Jsme velká domácnost s 16 dětmi ve věku od 0-18 let, velmi oceníme potraviny, drogistické zboží a domácí potřeby,

např.

prací prášky

aviváže

žárovky 60/100 W

pytle na odpad

svačinové pytlíky

peč.papír

alobal

hnojivo na pokojové květiny (tekuté)

zubní pasty pro děti pro malé i větší děti

vložky, tampony (mini)

pleny vel. 4

vlhčené ubrousky

papírové kapesníčky, toaletní papír

houbičky na mytí nádobí, utěrky, hadry na uklízení

jar, cif či jiné mycí prostředky na nádobí

univerzální úklidové prostředky

čističe na WC

sprchové gely pro malé i dospívající děti

deodoranty, kondicionéry + šampony

šťávy a sirupy

ovocné přesnídávky

jogurty, sýry

brambory, česnek, cibule, obecně zelenina i ovoce

lupínky do mléka, obilné kuličky (čokoládové a skořicové)

trvanlivé mléko

těstoviny rýže

cukr, sůl

pudink, nutela

olej

a cokoliv, co Vás napadne

Budete-li chtít, můžete před Vánoci či narozeninami podpořit malým dárečkem či uhrazením volnočasového kroužku i konkrétní dítě, které třeba nemá své blízké, kteří by ho mohli sami obdarovat.

Dobrovolnictví individuální

Snažíme se našim dětem zprostředkovat kontakt se sociálním prostředím a věříme, že každý jednotlivec může dítě svou přítomností obohatit. Jsme proto rádi, když nám nabídnete možnost pravidelně docházet za konkrétním dítětem a věnovat se mu  – například ho doučovat, rozvíjet…Máme rovněž dobrovolníky, kteří k nám docházejí a zajišťují kroužky kreativního tvoření, sebeobrany, canisterapie apod…

Dobrovolnictví firemní

Jako neziskovka jsou naše prostředky omezené a občas uvítáme, když se nám nabídne firmě či skupinka přátel, kteří nám pomohou s úpravou zahrady, mytím okem, výmalbou pokojíčků apod. Některé firmy pořádají dobrovolnické dny, které jsou součástí jejich teambuildingových programů.